OSP JANKOWICE
31 maja 2014 r. na stadionie w Jastrzębiu - Zdrój odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Powiat rybnicki reprezentowała młodzieżowych drużyn pożarniczych z naszej jednostki OSP Jankowice. Do startu zgłoszono 18 chłopięcych drużyn pożarniczych z terenu województwa Śląskiego. Zawody zostały przeprowadzone według międzynarodowego regulaminu zawodów sportowo-pożarniczych organizacji CTIF. Każda z ekip miała za zadanie pokonanie dwóch konkurencji sprawnościowych. Pierwszą było ćwiczenie bojowe, drugą sztafeta pożarnicza 400 m z przeszkodami. Po zaciętej sportowej walce w grupie chłopców MDP nasza drużyna zajęła 9 miejsce.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, natomiast opiekunowi drużyny druhowi Jerzemu Sobik składamy serdeczne podziękowania za wkład włożony w przygotowanie zawodników do startu w zawodach.

MDP Jankowice

Osiągnięcia MDP

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju
odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn
Pozarniczych z jednostek OSP z terenu województwa śląskiego. Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP woj. śląskiego. Zawody otworzył Prezydent Miasta Jastrzębie Zdrój- Pan Marian Janecki.

Skład drużyny z Naszej Jednostki

Tworuszka Michał
Trybuś Marek
Sobala Konrad
Wodecki Artur
Porwoł Marek
Jóźwik Mateusz
Konsek Tomasz
Rutkowski Szymon
Kaczmarczyk Krystian
Wita Daniel


Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach.

I Ćwiczenia bojowePrzebieg konkurencji.
Drużyna w hełmach i pasach strażackich ustawia się w kolejności pełnionych funkcji przed linią startu. Dowódca drużyny melduje sędziemu o gotowości do rozpaczęcia ćwiczeń. Po sygnale gwizdkiem sędziego, dowódca jako
pierwszy pokonuje przeszkody pierwszego odcinka a następnie staje pomiędzy tarczami nalewowymi obserwując pracę zawodników obsługujących hydronetki wodne. Pozostali zawodnicy pokonują tor przeszkód w postaci
rowu z wodą, płotka , tunelu oraz kładki, następnie za pomocą dwóch hydronetek napełniają dwa nalewaki wodą. Napełnienie nalewaków kończy ćwiczenie.

II Bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami.
Przebieg konkurencji.Zawodnicyzajmują miejsca na torze biegu. Dziewięciu wyznaczonych do konkurencji
strażaków ma do pokonania przeszkody w postaci ściany drabiniastej oraz płotka, przeniesienia gaśnicy i rozwinięcia dwóch odcinków węża W-52. Pałeczką sztafetową w tej konkurencji jest prądownica strażacka , którą
zwodnicy przekazują sobie w strefie zmian. Uczestnikami biegu są ci sami zawodnicy, którzy uczestniczyli w ćwiczeniu bojowym. Oceniana jest prawidłowość i szybkość wykonania zadania. Za popełnione błędy drużyna otrzymje punkty karne. Podstawą do oceny i wyłonienia zwycięzców jest Miedzynarodowy Regulamin Zawodów Sportowo-Pożarnczych zatwierdzony przez CTIF.Komisja sędziowska pracowała pod przewodnictwem st.kpt Wiesława Wernera z CS PSP w Częstochowie.

Drużyna OSP Jankowice wraz z opiekunem Jurkiem Sobik

VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

MDP Dziewczęta:

  1. OSP Bogunice
  2. OSP Jankowice
  3. OSP Czernica
  4. OSP Lyski

MDP Chłopcy:
  1. OSP Jankowice
  2. OSP Palowice
  3. OSP Zwonowice
  4. OSP Gaszowice
lista członków drużyny MDP
Kreator stron internetowych - strona bez programowania